Üretim

Her mevsimde tarım yapmak amacıyla seracılık birçok kişi tarafından tercih edilen bir alandır. Seralar sayesinde yetiştirilen bitki için gerekli olan ışık, ısı nem ve hava yapay olarak sağlanır ve daha verimli bitkiler üretilir, kalitesi daha yüksek olur. Seranın korunaklı olması sayesinde de bitkiler dolu, ani sıcaklık değişimi ve rüzgâr gibi ürüne zarar verebilecek doğa olaylarından korunmuş olur.

Markamız Yenita ile jeotermal seramızda sizler için domates, biber ve marul bulunmaktadır. Bir sene içerisinde teknolojinin gelişmesiyle de bu alan büyük bir yol kat etmiştir ve gelişmeye de devam etmektedir.

Farklı tarım ürünlerinin yetiştirilmesine olanak tanıyan seracılıkta yapılan bölgenin uygunluğu da önemlidir. Denizli’nin Buldan ilçesinde olan seramız bu alan için oldukça uygun bir bölgededir. Ayrıca ülkemizde alçak sera ve yüksek sera olarak iki çeşit seracılık vardır. Alçak seralar çok bilgiye ihtiyaç duyulmadan basit bir biçimde yapılırken yüksek seralarda ise bilgi ve teknoloji gereklidir.

Ürünlerimiz yüksek teknolojili seralarımızda yetişmekte olup bilgisayar destekli otomatik iklimlendirme, sulama, fan ve gübreleme vardır. Seracılıkta kaliteli toprak olan alanın olması gerekmektedir. Buna ek olarak topraksız tarım da seracılıkta tercih edilen bir yöntemdir ve bitkilerin çoğu besin ihtiyacı su ve havadan karşılanır. Direk olarak toprakta yetişen ürünler topraktan gereken besin ve suyu bulabilmek için fazla enerji sarf ederler ve köklerini geniş bir alana yaymak zorunda kalırlar.

Topraksız tarım sayesinde buna gerek kalmaz ve gerekli malzemeler doğrudan doğru oranda ve doğru zamanda köke iletilir. Bitki için gerekli mineraller de hazırlanan besin solüsyonları ile karşılanır.

Domateslerimizi topraksız tarım yöntemiyle yetiştirirken biber ve marullarımızı topraklı serada yetiştirmekteyiz. Domateslerimiz ‘Diamantino’ olarak adlandırılan ve yüksek teknolojili seralar için önerilen kaliteli bir domates cinsidir. Tozlaşma Bombus arısı ile gerçekleştirilir. Sera jeotermal bölgedeyse ısınma sıcak su ile sağlanır. Jeotermal olarak çok zengin olan Denizli’de seramızın ısıtması jeotermal ısıtma ile yapılmaktadır.

Sulama işlemi ise damla sulama sistemleri ile sağlanmaktadır. Modern ekipmanlar ve kalifiye elemanlarla 2009 dan beri sizlere hizmet vermekteyiz. Doğal olarak yetişen ve herhangi bir hormon kullanılmayan bitkilerimiz yılın yaklaşık dokuz ayı ürün vermektedir.