Kurumsal

Denizli’ nin Buldan ilçesine bağlı, Yenicekent kasabasında kurulu, modern jeotermal ısıtmalı seramızda, üretimine ilk kez 2009 yılında başladık. 20 yıllık hibrit tohum olan Bandita cinsini seçmemizdeki en önemli neden, uzun yıllardır üretimde bulunması, ayrıca renk ve lezzetinden dolayı çok tercih edilmesinden kaynaklanıyor.

Ticari açıdan düşünüldüğünde çok verimli bir domates cinsi olmasa da, kalite odaklı bakış açımıza çok uygun olmasından dolayı Bandita Salkım Domatesi, Yenita olarak tercih ettik ve ürün üzerine ismimizi yazdık. 2010 İlkbaharında ETKO firması tarafından, İTU yani İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasına hak kazandık. Bilinçi tüketiciyi hedefleyen ve kendi hayata bakış felsefemizi ürüne yansıtma amacı ile İTU sistemine geçmeye karar verdik. Zorlu bir tercih olsa da ETKO yu tercih etmemizin en önemli nedeni, firmanın İTU ve Organik konusunda sahib olduğu olduğu deneyim ve konuya büyük ciddiyetle yaklaşmasıdır.

Yenita ürünü domateslerimizi bu nedenle güvenle tüketebilirsiniz. Kendimize ve çocuklarımıza zarar verecek hiçbir ürünü sizinde asla tüketmenizi istemeyiz. Yenita Gıda ürünlerini tercih ettiğiniz ve vizyonumuzu desteklediğiniz  için çok teşekkür ederiz.

Sertifikalar